Kopernikowski Zlot Hufca

Utworzono dnia 09.01.2023

28 maja 2022r. grupa harcerzy wzięła udział w Zlocie Hufca w Jadownikach. Zlot pod nazwą „Z bohaterem Hufca od pól wieku” zainaugurował Hufcowy Rok Kopernikowski. Na początku odbył się apel. Następnie harcerze z naszej drużyny zmierzyli się z innymi podczas konkursu recytatorskiego oraz konkursu wiedzy o Mikołaju Koperniku. W konkursie recytatorskim I miejsce w kategorii harcerzy starszych zajęła Oliwia Frankowicz. Następnie po obiedzie rozpoczęła się gra terenowa, podczas której harcerze zdobywali punkty biorąc udział w różnych konkurencjach. Zadania, które wykonywali to: ułożenie ogniska z patyków, wybudowanie szałasu z gałęzi, postawienie namiotu, bieg sztafetowy z plecakiem, wykonanie pracy plastycznej o kosmosie, strzelanie z łuku do celu, układanie planet układu słonecznego, udzielanie pierwszej pomocy, wciąganie osoby na linie, musztra, gry zespołowe. Grupa była zgrana i sprawnie poradziła sobie z wszystkimi zadaniami.

Kopernikowski Zlot Hufca

Utworzono dnia 17.04.2023, 21:28