Narodowym Dzień Pamięci Żołnierzy Niezłomnych - Pamiętamy

Utworzono dnia 03.03.2024

W 2011 roku ustanowiony został Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Niezłomnych. To było bardzo ważne i przełomowe wydarzenie ponieważ Rzeczpospolita Polska oficjalnie wzięła w opiekę pamięć i dobre imię Niezłomnych obrońców Ojczyzny, którzy po II wojnie światowej walczyli z komunistycznym zniewoleniem.

Postawa wielu Niezłomnych może być dla nas dzisiaj wspaniałym wzorem. Ważne jednak byśmy pamiętali, że to nie tylko ładnie wyglądające na podkoszulkach, czy transparentach modne hasło, ale przede wszystkim tragiczne historie Niezłomnych patriotów, nad którymi z refleksją i zadumą powinniśmy się pochylić. To historie, które powinniśmy poznać, przemyśleć, opowiedzieć i zabrać ze sobą w życie cząstkę tej niezłomnej postawy.

Nasza szkoła nigdy nie zapomina o Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Niezłomnych dlatego w tym roku po raz kolejny uczniowie 8 klasy wzięli udział w prelekcji i mini-konkursie poświęconym życiu i działalności pułkownika Łukasza Cieplińskiego – Niezłomnego żołnierza i wspaniałego człowieka, który został zamordowany przez komunistycznych oprawców. Rocznica jego śmierci i całej IV Komendy WiN jest jednocześnie Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Niezłomnych.