Odkrywamy kolejne zabytki Krakowa - wycieczka edukacyjna

Utworzono dnia 03.03.2024

Kraków zawsze zachwyca, o każdej porze roku. I tak było tym razem, kiedy liczna – czterdziesto - ośmioosobowa grupa uczniów klas IV-VIII, udała się w ostatnim dniu lutego do tego pięknego miasta.

Powitał nas Barbakan w porannej mgle i majestatyczna Brama Floriańska. Spacerowym krokiem udaliśmy się do Sukiennic. Tam zakup biletów i jedna grupa zwiedzała podziemia Rynku, zaś druga miała możliwość obejrzenia malarstwa polskiego XIX wieku. Można było tam podziwiać, między innymi :”Hołd pruski”  Jana Matejki, „Pochodnie Nerona” Siemiradzkiego, „Czwórkę” Józefa Chełmońskiego i wiele innych obrazów, które zapisały się na kartach polskiej sztuki.

Muzeum w podziemiach Rynku to z kolei spacer po historii Polski i Krakowa, wzbogacony o multimedia. Uczniowie przenieśli się do średniowiecznego miasta, mogli wsłuchać się w gwar Rynku, zaś hologramy i ekrany dotykowe sprawiały, że te wrażenia były bardziej realne. Przeżycia niezapomniane.

Następnym punktem naszego programu był spektakl w kinie Kijów: ”Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”. Przedstawienie podobało się; szczególnie tajemniczy aktor, który wcielił się w postać Neta, albowiem od początku do końca nie można było zobaczyć jego twarzy.

Powrót na Rynek, Chwila na pamiątkowe zdjęcia, a potem  powrót do Zaborowa.

Kolejna udana wycieczka już za nami.

Odkrywamy kolejne zabytki Krakowa - wycieczka edukacyjna

Utworzono dnia 04.03.2024, 18:34