PROJEKT CZYTELNICZY „W KRAINIE LODU”

Utworzono dnia 16.02.2024

W lutym 2024 r. klasa II przez kilka dni, pod okiem wychowawczyni, realizowała projekt czytelniczy „W krainie lodu”. Zajęcia rozpoczęliśmy od poznania Antarktydy. Dzieci w różnych źródłach wiedzy szukały informacji na temat tego kontynentu. Określały jego położenie na globusie, poznawały zwierzęta i rośliny, które żyją w tak trudnych warunkach.

Następnie wysłuchały treści lektury  A. i Cz. Centkiewiczów pt. „Zaczarowana zagroda”. Książkę przeczytały uczennice klasy VI, przygotowane przez p. Paulinę Kałużę. Istotne jest to, że odbyło się to w Światowym Dniu Głośnego Czytania. Po wysłuchaniu lektury dzieci odpowiadały na pytania przygotowane przez czytające starsze koleżanki.
Kolejnym punktem projektu było obejrzenie filmu o życiu pingwinów na Antarktydzie oraz rozwiązanie testu dotyczącego znajomości lektury na tablicy multimedialnej. Potem dzieci porządkowały wydarzenia, rozwiązywały zadania matematyczne oraz opisywały pingwina, a na zajęciach technicznych wykonały papierowe pingwiny, które uzupełniły dekorację klasy. Na koniec wykonały lapbooki, w których umieściły ciekawostki z życia na Antarktydzie.

Mali uczniowie z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli we wszystkich przedsięwzięciach. Chętnie wykonywali zadania i zdobyli wiele wiadomości na temat „Lodowej krainy”.

PROJEKT CZYTELNICZY „W KRAINIE LODU”

Utworzono dnia 16.02.2024, 15:56