Szkolny konkurs kolęd i pastorałek

Utworzono dnia 19.01.2024

17 stycznia 2024 roku w naszej szkole odbył się konkurs kolęd i pastorałek pod hasłem „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi”. W sumie wzięło w nim udział 20 uczniów, podzielonych na trzy kategorie: klasy 0-III, klasy IV-VIII oraz uczniowie, wykonujący utwory na instrumentach. Dzieci śpiewały solo lub w duetach, a były oceniane przez jury w składzie: dyrektor szkoły, pan Mieczysław Chabura, przewodnicząca Rady Rodziców, pani Agnieszka Mądrzyk, pani Dominika Łucarz oraz ksiądz Zygmunt Frączek.

Konkurs odbywał się na zasadzie programu „Szansa na sukces”. Uczestnicy najpierw śpiewali wylosowaną kolędę, a następnie przygotowaną samodzielnie pastorałkę. Oceniany był dobór repertuaru, staranność wykonania, walory wokalne oraz pamięciowe opanowanie tekstu. Usłyszeliśmy wiele pięknych świątecznych utworów, które uczestnicy wykonywali często pokonując tremę i zdenerwowanie. Kolędy, dekoracja oraz zima za oknem przypomniały wszystkim niedawno obchodzone święta Bożego Narodzenia.

Wielkim wyzwaniem dla jury było wyłonienie zwycięzców. Ostatecznie przyznano następujące miejsca:

Kategoria klas 0-III

I miejsce – Zuzanna Gałek (klasa 0)

II miejsce – Lena Golonka i Karolina Kotwa (klasa I)

Karol Golonka (klasa II)

Krystian Kotwa (klasa III)

III miejsce – Aleksandra Giza (klasa I)

Antonia Woźniczka (klasa II)

Kategoria klas IV-VIII

I miejsce – Żaneta Oleksy (klasa V) i Amelia Jarosz (klasa VI)

Nie przyznano II i III miejsca

Kategoria uczniów grających na instrumentach

I miejsce – Zuzanna Mądrzyk (klasa III)

Milena Wiecha (klasa IV)

Obie dziewczynki są uczennicami Szkoły Muzycznej w Koszycach. Zuzia gra na wiolonczeli, natomiast Milena na klarnecie.

Oczekiwanie na wyniki konkursu urozmaiciły uczniom koleżanki z klasy VI, które zorganizowały quizy związane ze znajomością tekstów kolęd.

Konkurs dostarczył wszystkim wielu emocji i cudownych przeżyć. Gratulujemy zwycięzcom i mamy nadzieję, że za rok ponowimy to wydarzenie.

Szkolny konkurs kolęd i pastorałek

Utworzono dnia 19.01.2024, 10:31