Tworzymy Izbę Pamięci i Tradycji im. Józefa Prelicha w Zaborowie

Utworzono dnia 07.02.2024

Miło mi poinformować Was, szanowni mieszkańcy Zaborowa, Pojawia, Kwikowa, Księżych Kopaczy i Dołęgi, że w naszej szkole organizowana jest Izba Pamięci i Tradycji imienia Józefa Prelicha, pierwszego kierownika i nauczyciela zaborowskiej szkoły oraz powstańca styczniowego. Zgromadzone eksponaty pozwalają przywrócić pamięć o tym, co było kiedyś oraz przedstawiają cząstkę historii naszej szkoły i "Małej Ojczyzny". To nasze "niewielkie muzeum" w dalszym ciągu gromadzi dokumenty, stare, przedwojenne przedmioty użytkowe, typu: lampy, żelazka na węgiel lub duszę, zgrzebła, stare fotografie i inne przedmioty. Jeśli ktoś takie przedmioty posiada i chciałby je przekazać do Izby Pamięci, będę bardzo wdzięczny. Wielokrotnie w przeszłości mogłem liczyć na Wasze zrozumienie, dlatego ośmielam się jeszcze raz prosić o pomoc. Z góry dziękuję za zrozumienie i proszę o kontakt ze mną, codziennie od 7:30 - 13:30.