Wizyta przedszkolaków w Izbie Pamięci i Tradycji im. Józefa Prelicha

Utworzono dnia 28.04.2024

25 kwietnia 2024 roku, naszą szkolną Izbę Pamięci i Tradycji im. Józefa Prelicha w Zaborowie odwiedziły dzieci z Ochronki Zgromadzenia Sióstr Służebniczek BDNP w Zaborowie. Swoją wizytę rozpoczęły od zapoznania się z historią szkoły, Zaborowa i najważniejszych mieszkańców okolic Zaborowa. Mogły również zobaczyć różnorakie narzędzia domowe oraz sprzęty gospodarstwa domowego, potrzebne ludziom dawniej żyjącym.  Ciekawą okazała się również krótka pogadanka na temat patrona Izby, czyli Józefa Prelicha, powstańca styczniowego, pierwszego kierownika naszej szkoły i darczyńcy swojej posiadłości na rzecz Zgromadzenia Zakonnego. Dzieci zwiedziły również szkołę i oddział przedszkolny, do którego niektóre z nich niedługo będą uczęszczać. Na zakończenie mogły zapoznać się z ciekawymi tablicami historycznymi, które upamiętniają wybitnych zaborowian oraz ciekawe wydarzenia historyczne. Przedszkolaki z wielką uwagą i godnością zachowywały się podczas tej miłej wizyty.

Wizyta przedszkolaków w Izbie Pamięci i Tradycji im. Józefa Prelicha

Utworzono dnia 28.04.2024, 20:01