Świąteczna akcja Koła Wolontariatu

Utworzono dnia 22.12.2023

„Nie sposób przecenić radości i szczęścia, jakie daje wolontariat.”

Albert Einstein (fizyk, laureat nagrody Nobla).

Świąteczna tradycja

Uczniowie Szkolnego Koła Wolontariatu każdego roku w okresie przedświątecznym przygotowują ozdoby, stroiki i kartki z życzeniami, aby obdarować nimi osoby starsze, chore, samotne oraz byłych pracowników szkoły. Nie mogło też być inaczej w grudniu przed Świętami Bożego Narodzenia. Wolontariusze odwiedzili mieszkańców Zaborowa, Kwikowa, Pojawia i Dołęgi. Takie odwiedziny, wręczanie upominków i kart, wymiana życzeń to wzruszające chwile zarówno dla odwiedzanych jak też dla uczniów. Miło jest sprawić innym choć odrobinę radości. Wolontariat to nie tylko zaangażowanie i chęć niesienia pomocy w słusznej sprawie. To także sposób myślenia o świecie i o swojej roli w społeczeństwie. Postawa uczniów zasługuje na pochwałę tym bardziej, że nie brakuje chętnych do pracy w szkolnym wolontariacie. Opiekunem Szkolnego Koła Wolontariatu jest pani Grażyna Antosz.

Świąteczna akcja Koła Wolontariatu

Utworzono dnia 06.01.2024, 11:06